
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz to 2.5 GHz |
| Interface | ADC, GPIO, I²C, I²S, JTAG, PCM, SDIO, SPI, UART |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Current - Transmitting | 50 mA |
| Output Power | 19.5 dBm |
| Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Sensitivity (dBm) | -97 dBm |
| Standard | Bluetooth, WiFi |
| Modulation | CCK, DSSS, OFDM |
| Protocol | 802.11b/g/n, Bluetooth v4.2 +EDR |
Stock: 2963
Distributors
pcbx
Unit Price$3.84890
Ext.Price$3.84890
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.84890 | $3.84890 |
| 10 | $3.44194 | $34.41940 |
| 25 | $2.69730 | $67.43250 |
| 50 | $2.65943 | $132.97150 |
| 100 | $2.62207 | $262.20700 |
| 300 | $2.44740 | $734.22000 |
| 500 | $2.28437 | $1142.18500 |
| 1000 | $2.15271 | $2152.71000 |
